Monday, December 12, 2016

Schorzenia kręgosłupa

Zdecydowanie powinniśmy mieć na uwadze wiele kwestii takich jak leczenie bólu kręgosłupa w przypadku schorzeń i zaburzeń tej części ciała. Często wynikają one przede wszystkim z przebytych chorób czy wypadków, w których wypadku rehabilitacja zajmuje zwykle wiele czasu i wiąże się w dużej mierze właśnie z pozbywaniem się objawów takich jak właśnie ból. Postawić warto na rozmaite sposoby jego pozbywania się.
[Read More…]

Friday, May 6, 2011

Objawy zapalenia zatok

Z zapaleniem zatok do czynienia mamy przy stanach zapalnych zatok przynosowych.

Objawami pozwalającymi na identyfikację wyżej wspomnianej przypadłości są rozmaite bóle w okolicach czoła, policzków a także miejsca pomiędzy oczami. Bólom towarzyszy także zazwyczaj wysoka gorączka oraz, delikatnie powiedziawszy, nie najlepsze samopoczucie. Z zapaleniem zatok najlepiej od razu udać się do laryngologa bądź internisty. Lekarstwem jakie zostanie nam przepisane w większości przypadków będą sterydy wziewne. W bardziej zaawansowanym stadium rozwoju choroby konieczna może być operacja nazywana antrostomią lub endoskopową operacją zatok. Innym rozwiązaniem stosowanym przez lekarzy jest również płukanie zatok.

Wednesday, November 25, 2009

Rozwój bakterii

Wielu z nas dokuczają co roku zatoki przynosowe. Dwie grupy ludzi zawsze męczą się z objawami zakatarzenia, łzawienia, pieczenia oczu, bólu twarzoczaszki lub zawrotami głowy. Na rynku leków pojawia się coraz więcej farmaceutyków, które powinny zmniejszać obrzęki i inne związane z zatokami dolegliwości, ale spora grupa ludzi, którzy genetycznie obciążeni są predyspozycjami, i tak cierpi.

Zatoki przynosowe to zwykłe zagłębienia, które z górnymi drogami oddechowymi połączone są bardzo wąskim kanalikiem. Jest ich para, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie wydzieliny nosowej do jamy nosowej, gdy zachodzi taka potrzeba. Zatoki jednak stanowią idealne miejsce dla rozwoju bakterii i dlatego właśnie należy bardzo uważać z ich infekcjami.

Tuesday, November 3, 2009

Leczenie zatok

bol1.jpg

Zatoki to dzisiaj bardzo powszechny problem. Nieleczone przeziębienie bardzo często prowadzi do zapalenia, jeśli nie gardła, to zatok, a to jest już z pewnością poważna sprawa. Leczenie zatok najlepiej oczywiście zacząć od wizyty u lekarza, który dokładnie zbada nasze drogi oddechowe i objawy, które towarzyszą chorobie. Ważne jest, które zatoki są objęte zapaleniem - w przypadku, kiedy są to np. zatoki czołowe, nie będzie dało się zastosować niektórych leków.

Leczenie zatok wymaga pewnej wiedzy, jednak nie jest bardzo skomplikowane: na początku w ruch musi pójść antybiotyk, który powinien wybić przynajmniej większość bakterii, które zajmują zatoki, zaś w razie potrzeby dodatkowo stosuje się leki zmniejszające obrzęk: efedryna, pseudoefedryna i inne.

Zapalenie zatok

Ostre zapalenie zatok to choroba, a właściwie ciężka infekcja, z którą muszą walczyć wszyscy ci, którzy w sezonie największych epidemii przeziębienia pozwolili sobie na frasobliwość i nie zadbali o swoje zdrowie. Przeziębienie, jeśli już nie zadbaliśmy o profilaktykę i padliśmy jego ofiarą, należy zacząć leczyć jak tylko spostrzeżemy pierwsze jego objawy. Skuteczna jest ciepła woda z sokiem z cytryny, parę ząbków czosnku dziennie i gorący napar z owoców malin.

Ostre zapalenie zatok to nie jest już choroba, z którą poradzimy sobie sami. Ta infekcja pojawia się, gdy nie zastosujemy żadnego panaceum na przeziębienie - atakuje zatoki i sprawia straszne problemy. W walce z zapaleniem zatok pomogą nam tylko antybiotyki, więc tym bardziej warto go unikać.